Co się czuje, gdy biust rośnie? – kontynuacja

Ta dziewczynka uświadomiła mi, jak różnie dzieci mogą odbierać niektóre wypowiedzi dorosłych. Jeśli i ty martwisz się, że bolące i nabrzmiałe piersi eksplodują, chcę cię uspokoić i zapewnić, że nic takiego na pewno się nie zdarzy.

Inne dziewczyny, z którymi rozmawiałyśmy, były zaniepokojone, kiedy zauważyły, że piersi nie rozwijają się równomiernie. Oto relacja jednej z naszych rozmówczyń: Jedna pierś zaczęła rosnąć już jakiś czas temu, a druga była wciąż płaska. Bałam się, że wcale nie zacznie rosnąć i będę miała tylko jedną pierś:

Przeżycia innej dziewczyny: Obie piersi zaczęły mi rosnąć w tym samym czasie, ale potem zauważyłam, że jedna jest znacznie większa od drugiej. Okropnie się bałam, że tak już zostanie i będę taka niesymetryczna.

Bardzo często zdarza się, że jedna pierś rozwija się szybciej niż druga. Nie należy się tym przejmować, bo ta druga z całą pewnością urośnie, tyle że może w innym tempie. Na ogół piersi osiągają ten sam rozmiar jeszcze przed zakończeniem okresu dojrzewania. Wiele dorosłych kobiet zauważa, że jedna pierś jest nieco większa od drugiej. Są to jednak tak minimalne różnice, że nikt prócz samej kobiety nie potrafi ich dostrzec. U niektórych dziewczynek wokół brodawek pojawiają się cienkie włoski. Jedna z nich powiedziała:

Na moich piersiach zaczęły rosnąć włoski, a iadnej z koleżanek nic podobnego się nie przytrafiło. Pomyślałam, że to bardzo dziwne, i usunęłam je pincetą, ale w krótkim czasie pojawiły się znowu.

Leave a Reply