Depilacja cz. II

Jeśli w końcu zdecydujesz się, żeby ogolić sobie nogi, pachy czy okolice nad górną wargą, musisz wiedzieć o jednej rzeczy: jeśli już raz zaczniesz je usuwać, będą odrastały coraz mocniejsze i ciemniejsze. Po jakimś czasie okaże się, że zabieg trzeba powtarzać co kilka dni, by skóra pozostała gładka.

Są cztery podstawowe sposoby pozbywania się włosków: golarką, za pomocą specj alnych kremów (depilatorów), wosku i w wyniku elektrolizy. Możesz używać golarki, jeśli chcesz pozbyć się włosów z nóg, ale nigdy do depilowania miejsca nad górną wargą, bo mogą pozostać brzydkie, czarne i porośnięte szczeciną ślady na twarzy. Golarki mogą być elektryczne lub zwykłe, ale przedtem upewnij się, czy są wystarczająco ostre i nie mają wyszczerbień, bo w przeciwnym razie możesz się zaciąć. Tępe żyletki mogą podrażnić lub skaleczyć skórę. Trzeba więc używać kremów lub mydła i golić zawsze pod włos. Jeśli zaś korzystamy z elektrycznej golarki, skaleczenie się jest prawie niemożliwe.

Chemiczne środki depilujące usuwają włosy razem z cebulkami. Po położeniu kremu należy go zostawić przez chwilę i następnie zetrzeć. Razem z kremem u- suwamy także włoski. Nie wolno go używać, jeśli możemy łatwo spowodować infekcję, zwłaszcza pod pachami. Niektóre kremy depilujące możesz stosować także do usuwania owłosienia na twarzy, ale do tego celu nie używaj nigdy depilatorów przeznaczonych do nóg. Mogą silnie podrażnić skórę twarzy.

Leave a Reply