Depilacja

W niektórych rejonach świata kobiety z mocno owłosionymi nogami i pachami uważane są za atrakcyjniejsze od kobiet, które mają mniej włosów na tych częściach ciała. W naszej części globu przyjęły się inne wzory. Kobiety z owłosionymi nogami i pachami są w mniejszości i stanowią zdecydowane zaprzeczenie elegancji. Piękne i atrakcyjne panie, które oglądamy w kolorowych magazynach i na filmach, mają gładkie, nie owłosione nogi i okolice pach. Ale oczywiście nie jest to spowodowane tym, że nie rosną im włosy w tych miejscach. Po prostu je golą lub usuwają chemicznymi preparatami albo w inny sposób.

U chłopców także w okresie dojrzewania pojawia się owłosienie na rękach i nogach. Z reguły czują się z tego powodu bardzo dumni, bo znaczy to, że zaczynają być prawdziwymi mężczyznami. W ich przypadku jest dokładnie odwrotnie niż z nami – bujne włosy na przedramionach i nogach są uważane za męskie i atrakcyjne.

Oczywiście sama musisz zdecydować, czy usuwać włosy z nóg i z pach. Nie zawsze jest to łatwa decyzja ze względu na opinię otoczenia. Tak jak było to w przypadku pewnej dziewczynki.

Nie miałam wcale zamiaru golić sobie nóg, ale moja przyjaciółka zaczęła się śmiać: Jło, co ty! Popatrz tylko, jakie ty masz włosy na nogach. Naprawdę chcesz tak wyglądać? Zrobiło mi się głupio i zaczęłam je golić, choć nie miałam ochoty.

Niektóre dziewczyny chciałyby z kolei pozbyć się włosów, ale rpe pozwalają im na to matki. Pamiętaj, że jest to jednak twoja decyzja, i jeśli mama ma coś przeciwko niej, musicie jakoś dojść do porozumienia, żebyś nie czuła się do niczego przymuszana. ( Mam nadzieję, że nie naraziłam się tym zbyt wielu mamom).

Leave a Reply