Etapy rozwoju piersi – kontynuacja

Stwierdziłyśmy, że piersi mogą się zacząć rozwijać w różnym wieku. Trzeba dodać, że także w różnym tempie. Część dziewcząt potrzebuje sześciu miesięcy lub roku na przejście z fazy drugiej do piątej. Innym zajmuje to sześć lat lub więcej. Najczęściej jednak ten czas trwa około czterech i pół roku. Ale jeszcze raz podkreślam, że jest to sprawa indywidualna i ty akurat możesz rozwijać się szybciej lub wolniej.

Wcześniejszy początek okresu rozwijania piersi nie jest równoznaczny z wcześniejszym osiągnięciem dojrzałości. Niektóre dziewczęta rozpoczynają ten proces bardzo wcześnie i piersi dojrzewają im szybko, podczas gdy innym, które zaczęły równie wcześnie, rozwijają się powoli. Są takie, które dość późno wejdą w ten okres i ich piersi będą się rozwijać powoli, ale są i takie, które mimo późnego startu poziom dojrzały osiągną szybciej niż niektóre z wcześniej startujących.

Ani wczesny, ani późny początek rośnięcia piersi nie ma żadnego związku z ich rozmiarem, który osiągniesz jako już dorosła osoba. Dziewczyna, której piersi zaczęły się bardzo wcześnie rozwijać, może mieć w przyszłości mały lub duży biust. To samo dotyczy później startujących – one także mogą osiągnąć zarówno mały, jak i duży biust.

Leave a Reply