Masturbacja – kontynuacja

W mojej klasie uczniowie pytają, czy częste onanizowanie się może być szkodliwe dla zdrowia. Onanizm w żaden sposób nie jest szkodliwy dla zdrowia. Przy bardzo częstym masturbowaniu się może jednak wystąpić podrażnienie narządów płciowych wskutek ich pocierania.

Niektórzy ludzie robią to codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Inni onanizują się bardzo rzadko albo wcale. Jak już wiemy, każde z tych zachowań jest normalne. Podczas masturbacji wielu ludzi lubi wyobrażać sobie różne historie, które jeszcze bardziej ich podniecają. Nazywamy to erotycznym marzeniem lub fantazjowaniem. Kiedy marzymy o sprawach związanych z seksem, nazywamy je seksualnymi fantazjami. Jest to bogaty i urozmaicony sposób poznawania własnej osobowości seksualnej, więc odpręż się i ciesz się tym.

Dla niektórych oddawanie się seksualnym fantazjom i onanizm są sprzeczne z ich przekonaniami religijnymi lub moralnymi i czują wyrzuty sumienia, gdy to robią. Jeśli onanizm jest sprzeczny z twoimi poglądami, możesz się od niego powstrzymać. Musisz sama o tym postanowić, bo męczące poczucie winy nie jest korzystne dla twojej młodej psychiki. My ograniczamy się tylko do zapewnienia, że jest to normalna w waszym wieku reakcjana rozwijające się uczucia erotyczne i że jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Zostawmy jednak masturbację i fantazjowanie, powróćmy do opisu ciała.

Leave a Reply