Obrzezanie kobiet

Chociaż menopauza jest krótkotrwała, nie jest niestety sprawą szybko przemijającą. Przykre objawy mogą trwać przez szereg lat, miesięcy lub mogą wcale nie wystąpić. Kobiety mające mniej szczęścia mają więcej czasu do zastanawiania się nad ową jeszcze jedną rażącą niedoskonałością ustroju ludzkiego. Wydaje się ona całkiem niepotrzebną i szczególną właściwością rodzaju ludzkiego, powoduje wiele zamieszania i nie ma na pewno odpowiednika wśród zwierząt dożywających stopniowego zaprzestania czynności organów rozrodczych.

Aby jeszcze bardziej zaciemnić obraz, notuje się przypadki zajścia w ciążę kobiet, które przebyły menopauzę. Odwrotnie niż u kobiet, które brały nową dążę za menopauzę, w tych przypadkach najpierw ustała menstruacja, a potem doszło do ciąży. Nikt dokładnie nie wie, kiedy kończy się owulacja u danej kobiety, według powszechnej opinii dzieje się to w rok lub dwa od ostatniej miesiączki.

Obrzezanie. Większość określeń ściśle związanych z narządami rozrodczymi, jak kastracja, sterylizacja, gwałt, homoseksualizm i obrzezanie, kojarzy się zwykle z męskim narządem płciowym, ale również kobiety mogą zostać wykastrowane przez usunięcie jajników, można u nich również wykonywać sterylizację. Sterylizacja operacyjna polega na przecięciu jajowodów. Kobiety mogą gwałcić, choć w Anglii nie uważa się tego za przestępstwo, a tylko za nieprzyzwoite atakowanie. Kobiety mogą być homoseksualistkami, chociaż zdarza się to wśród nich znacznie rzadziej niż wśród mężczyzn. U kobiet można również wykonać obrzezanie, a zwyczajowa rozległość tego zabiegu jest różna w zależności od kraju. W Australii w jednym z plemion usuwa się dziewczętom w wieku dojrzewania łechtaczkę i wargi sromowe, a potem wszyscy mężczyźni mają stosunki z nowo obrzezanymi.

Leave a Reply