Pochwa

Jeśli włożysz palec do pochwy, wyczujesz jej miękkie ścianki przyklejone jedna do drugiej. Pomysł wkładania palca do pochwy może ci się wydawać trochę dziwny. Wiele dziewcząt, a nawet już dorosłych kobiet myśli, że mogą sobie wtedy zrobić krzywdę. Jest to niemożliwe. Nie jest bardziej niebezpieczne niż włożenie palca do ust. Zdarza się, że ujście pochwy i błona dziewicza są małe i napięte. Włożenie palca wywołuje wówczas uczucie przykrości, zwłaszcza kiedy niezbyt odpowiada ci taki sposób poznawania swojego ciała. Jest na to rada: jeśli sprawia ci to ból – nie rób tego. Użycie balsamu ułatwiłoby wsunięcie palca, nie należy jednak używać kremów lub kosmetyków, które składają się z perfumowanych chemikaliów, ponieważ mogłoby to podrażnić te okolice. Bardzo ciasne ujście pochwy można lekko rozciągać przez kilka tygodni lub dłużej. Dobrym sposobem jest przesuwanie palca ruchem okrężnym po ujściu pochwy w czasie gorącej kąpieli.

Naciskając palcem z dołu do góry wyczujesz kość łonową pokrytą miękką tkanką. Miejsce to jest dosyć wrażliwe, gdyż pod nim znajduje się cewka moczowa, przez którą mocz wypływający z pęcherza wydostaje się na zewnątrz. Nacisk taki może wywołać wrażenie konieczności oddania moczu (patrz rys. 20).

Naciskając dolną część ścianki pochwy możesz wyczuć drobne grudki. Jest to kał znajdujący się w jelicie grubym. Możemy go wyczuć dość łatwo, ponieważ koniec jelita znajduje się tuż pod pochwą.

Gdy wsuniesz palce głębiej i naciśniesz na ścianki pochwy, zauważysz, że tylko jej pierwsza część (około jednej trzeciej pochwy), wykazuje dużą wrażliwość na dotyk. Głębiej nie jest ona tak wrażliwa z powodu mniejszego unerwienia.

Leave a Reply