Rozmiar biustu

Kiedy chodziłam do szkoły, wykonywałyśmy na lekcjach wychowania fizycznego takie ćwiczenie: trzymałyśmy ramiona zgięte w łokciach na wysokości barków i rytmicznie wymachiwałyśmy nimi do tyłu. Aby ułatwić sobie liczenie, śpiewałyśmy zawsze jakąś rytmiczną piosenkę. Jest to bardzo dobre ćwiczenie, wzmacniające mięśnie klatki piersiowej. Ale nie łudźcie się! Nie powiększy biustu. Pod wpływem ćwiczeń można wzmocnić jedynie mięśnie utrzymujące pierś, co da taki efekt, że będą bardziej sterczące.

Zastanawiam się, skąd wziął się mit dużego biustu, skąd bierze się przekonanie, że lepszy jest duży niż mały? W czasie pieszczot, gdy piersi są głaskane, do- tykane, całowane to niezależnie od wielkości odczuwamy taką samą przyjemność. Podobnie jest z karmieniem dziecka. Małe piersi wytwarzają tyle samo pokarmu co duże. Przyczyną większości mitów dotyczących wyglądu zewnętrznego, a więc i utożsamienia dużych piersi z symbolem seksu i kobiecości, jest zalew kolorowych zdjęć kobiet o pełnych biustach, zdjęć zamieszczanych w każdym piśmie, reklamie, filmie czy programie telewizyjnym. Mimo to jest niemało osób, które uważają, że małe piersi są równie atrakcyjne jak duże. Jeśli ktokolwiek lubi was tylko dlatego, że macie duży biust, myślę, że nie jest to osoba warta waszego zainteresowania.

Trzeba jednak przyznać, że w naszych warunkach rozmiar biustu jest ciągle dość ważny. Niektóre kobiety, sfrustrowane swoim zbyt małym biustem, uciekały się do różnych rozpaczliwych sposobów, takich jak wkładki, a nawet operacje plastyczne, żeby tylko dorównać obowiązującym wzorom. Jeśli uważacie, że wkładki pomogą wam czuć się lepiej, możecie się w nie zaopatrzyć w sklepach.

Są też kobiety, które cierpią z powodu zbyt dużego biustu. Stanowi on znaczne obciążenie dla kręgosłupa i powoduje bóle. Możliwe są operacje plastyczne zmniejszające biust. Trzeba jednak wiedzieć, że wszelkie zabiegi zmniejszające czy powiększające piersi można wykonywać dopiero wtedy, gdy są one całkowicie ukształtowane. W przeciwnym razie taki zabieg mógłby przeszkodzić normalnemu rozwojowi piersi. Bez względu na rozmiary swego biustu, powinnaś koniecznie nauczyć się jak go badać.

Leave a Reply