Rozpiętość czasu spółkowania u ludzi

Akt płciowy jest u zwierząt często bardzo krótki. U byka i barana trwa kilka sekund, u ogierów niewiele dłużej, u szympansów średnio 10 sekund, rzadko dłużej niż 15. U słonia posiadającego członek o ruchomości niezależnej od ciała – mniej niż 30 sekund, u niedźwiedzia kilka minut. Przedstawiciele rodziny kotów jak Iwy i koty spółkują w ciągu paru sekund, ale w rodzinie psów, jak u psów i wilków, stosunek trwa znacznie dłużej. U tych ostatnich członek może zostać uwięziony, zwłaszcza że pęcznieje do maksymalnej wielkości dopiero po wsunięciu do pochwy. Usiłowanie przedwczesnego rozłączenia może prowadzić do rzeczywistego urazu. Myszy kopulują w ciągu 20 minut i w tym czasie dochodzi do ok. 200 wytrysków.

Rozpiętość czasu spółkowania u ludzi jest duża. Kobieta potrzebuje zazwyczaj więcej czasu na osiągnięcie orgazmu niż mężczyzna, a czas ten może być zależny od zdolności powstrzymania orgazmu przez mężczyznę w celu osiągnięcia szczytu wspólnie: Opracowanie amerykańskie (R. L. Dickinson i L. Bean) stwierdza, że czas od wprowadzenia członka do wytrysku wynosi u 9n/n małżeństw ponad 30 minut, u 17°/o

– 15 do 20 minut, u 35°/o 5 do 10 minut i u 40°/o mniej niż 5 minut. W bardziej osobistym opracowaniu znana gwiazda filmowa Mae West wspomina mężczyznę imieniem Ted, z którym akt płciowy trwał 15 godzin. Podobno „był on później bardzo zdumiony jak i zadowolony ze swego wyczynu”.

Leave a Reply