Sposób usuwania owłosienia

Pamiętaj, że zawsze przed użyciem nowego kremu depilującego trzeba przeprowadzić test na małej powierzchni skóry, żeby sprawdzić, czy nie jesteś na ten środek uczulona. Odczekaj 24 godziny.

Innym sposobem usuwania owłosienia jest zastosowanie rozgrzanego wosku. Kładziemy go na miejsce, z którego chcemy usunąć włosy, czekamy, aż ostygnie, i odrywając wystygły wosk, usuwamy jednocześnie włoski razem z cebulkami. Są różne rodzaje wosku: do nóg, do twarzy oraz podbrzusza. Jest również wosk uniwersalny. Przed zastosowaniem zapoznaj się uważnie z instrukcją i przestrzegaj ściśle jej zaleceń!

Stosunkowo najmniej popularną metodą usuwania owłosienia jest elektroliza. Musisz pamiętać, że przy tej metodzie włoski przeważnie w końcu odrastaj ą. Elektroliza polega na użyciu prądu mającego zniszczyć cebulki. Tej metody na ogół używa się do usunięcia owłosienia z twarzy. Zabieg ten może wykonywać wyłącznie osoba specjalnie przeszkolona. Informacji zasięgnij w renomowanym zakładzie kosmetycznym.

Ponieważ mocno wycięte kostiumy kąpielowe są bardzo modne, wiele pytań dotyczyło usuwania owłosienia łonowego. Jak mówiłam o tym już wcześniej, wyrywanie ani usuwanie go za pomocą chemikaliów nie są najlepszymi rozwiązaniami. Najlepiej jest je ogolić. Ruch maszynki powinien się odbywać „z włosem”. Należy używać bardzo dużo kremu do golenia, ale przedtem pamiętać o teście. Jest również specjalny wosk przystosowany do usuwania owłosienia łonowego.

Leave a Reply