Zaakceptuj swoją nową sylwetkę – kontynuacja

Aby jeszcze lepiej uświadomić ci, jak zmienna i nietrwała jest moda, zamieszczamy rysunki trzech sylwetek, które były lansowane w różnym czasie i w różnych kulturach. Obejrzysz je na rysunku 7.

Pierwsza postać przedstawia młodą Amerykankę w 1920 roku. W latach dwudziestych zaokrąglone kształty i duży biust były zdecydowanie niemodne. Kobiety, które miały duże piersi, bandażowały je bardzo mocno, ściągając je w dół, byle tylko nie wydawały się zbyt obfite.

Druga sylwetka (patrząc od lewej do prawej) wyobraża kobietę z Polinezji. Nikt w naszych czasach i w naszym kręgu kulturowym nie uznałby jej za atrakcyjną. A w swoim kraju, w swojej kulturze uchodzi za piękność i jej okrągłe kształty budzą tam zachwyt.

Trzecia postać uosabia ideał piękna z piętnasto- wiecznej Europy. Uznano by ją dziś za zbyt potężną, a w jej czasach właśnie taka sylwetka była najatrakcyjniejsza i najpiękniejsza.

Docenić i polubić swój wygląd, nie porównując się ciągle z obowiązującą modą, znaczy zrobić krok naprzód w swoim dorastaniu. Jeśli zauważysz, ile niepowtarzalnego piękna jest w twoim ciele, inni także to dostrzegą. I nie będzie miało znaczenia, jaki rodzaj sylwetki jest akurat uznawany za tak zwany najbardziej atrakcyjny. Możemy ci to obiecać!

Dla większości dziewcząt gwałtowny wzrost i zmiany w wyglądzie są pierwszymi oznakami ich wejścia w okres dojrzewania. Dla innych symptomem jest pojawienie się owłosienia w zupełnie nowych niż dotychczas miejscach.

Leave a Reply