Zapoznanie się ze swoimi narządami płciowymi cz. II

Wydawało mi się to trochę nieprzyzwoite, że można wziąć lusterko i oglądać to wszystko, ale byłam tak ciekawa, że pewnego dnia zamknęłam się w sypialni i z uwagą przyjrzałam się. Cieszę się, że to zrobiłam. Dowiedziałam się więcej o sobie i nie jest to dla mnie już tajemnica.

Z kolei inna osoba stwierdziła stanowczo: To obrzydliwe, nigdy tego nie zrobię. Tę dziewczynę wychowano w przeświadczeniu, że jej narządy płciowe są czymś złym i nieczystym i że patrzenie na nie lub dotykanie ich jest wysoce nieprzyzwoite. Nawet jeśli nie zostałaś wychowana w podobnym duchu, możesz czuć się nieswojo odsłaniając swoje intymne części ciała. Prawdą jest, że ludzie nie rozmawiają zbyt często na temat organów płciowych. Jeśli wydaje się, że coś jest zbyt okropne, aby o tym rozmawiać, to rzeczywiście okazuje się okropne.

W dzieciństwie wargi zewnętrzne są gładkie I bez włosów, a wargi mniejsze są prawie niewidoczne, tak samo jak łechtaczka, ujście pochwy I cewka moczowa. W okresie dojrzewania na wzgórku i wargach większych pojawia się owłosienie, a wargi mniejsze stają się bardziej mięsiste. Łechtaczka, cewka moczowa i ujście pochwy powiększają się, a błona dziewicza się uwidacznia.

U dojrzałej kobiety owłosienie łonowe Jest obłite, wargi większe i mniejsze są grube. Łechtaczka, cewka moczowa i ujście pochwy są w pełni rozwinięte. Jednakże nie ma nic nieczystego ani nieprzyzwoitego w narządach płciowych. Ludzie mogą się czuć nieswojo, gdyż kojarzą się one z seksem, co ludzi często peszy. Niektórym może wydaje się, że są one nieczyste, ponieważ otwory, przez które mocz i kał opuszczają nasze ciało, znajdują się tuż obok. W rzeczywistości organy płciowe nie są wcale brudniejsze niż jama ustna (tak naprawdę w jamie ustnej jest więcej zarazków).

Na następnych stronach omówimy poszczególne części sromu oraz ich ewolucje w okresie dojrzewania. Jeśli czujesz się nieswojo patrząc i dotykając tych części swojego ciała, to po prostu przeczytaj tych kilka stron i obejrzyj rysunki. Nie chcemy cię zmuszać do robienia czegokolwiek, co mogłoby cię wprawić w zakłopotanie. Jeśli jednak kiedyś zaakceptujesz ten pomysł, radzimy trzymać lusterko pod ręką, tak abyś podczas lektury mogła obejrzeć to, o czym mówimy. Możesz to zrobić w towarzystwie mamy, starszej siostry lub koleżanki. Wybierz taki sposób, który wyda ci się najwłaściwszy.

Leave a Reply